Har du ansvaret for virksomhedens næste store event? Vi ved, at det kan være en overvældende opgave, at få alle ender til at mødes og jonglere med utallige leverandører. Go To Events tage alt logistik og produktionen fra dine skuldre. Vi bliver jeres eneste kontaktpunkt og sikrer, at alle tråde samles – fra sceneteknik og transport til indhold, leverandører og afvikling.
Hjælp til produktion af jeres event
Vi sikrer, at alle de tekniske og logistiske elementer, der skaber et professionelt event, er dækket – uanset omfanget af opgaven.
Sceneteknik og AV
Levering af lyd, lys, video og storskærme, der skaber den rette stemning.
Opbygning, afvikling og nedtagning
Vores hold står for levering, montering samt oprydning og nedtagning efter eventet.
Projekt- og Produktionsledelse
Din dedikerede kontaktperson sikrer fremdrift og styring af hele processen.
Logistik og deltagerflow
Planlægning af alt fra eventhåndtering til digital registrering og logistik til transport.
Koordinering
Vi styrer alle samarbejdspartnere, fra catering til lokation, så du slipper for det.
Eventdesign og visualisering
Visualisering af jeres eventkoncept og hjælp til indholdsproduktion.
Effektiv eventproduktion, der giver jer arbejdsro
At planlægge og koordinere et event tager tid – og tid er ressourcer. Når du vælger Go To Events, investerer du i at frigøre jeres egne interne folk, så de kan fokusere på deres kerneopgaver.
Du får tilknyttet en fast, dedikeret projektleder som ansvarlig på jeres event, så du kun har en kontaktperson du skal kontakte. På den måde sikrer vi dig enkelhed med en aftale, en faktura, en projektleder – Vi tager os af resten.
Hjælp til jeres event?
Uanset om det drejer sig om en konference, produktlancering eller en mindeværdig medarbejderfest, er planlægning, produktion og logistik fundamentet for succes.
Kontakt os i dag for en uforpligtende snak om dit næste arrangement.
FAQ om eventproduktion og logistik
Arbejder I kun med jeres egne underleverandører?
Vi har et stærkt netværk af faste, kvalitetssikrede samarbejdspartnere, men vi er fleksible. Hvis du har en eksisterende aftale eller en foretrukken leverandør (f.eks. til catering), integrerer vi dem naturligvis i den samlede logistik.
Vi oplever mange kunder der ønsker at benytte lokale leverandører eller leverandører med fokus på miljø med mere. Så vi er fuldt fleksible og finder den bedste løsning til jeres event.
Kan I overtage et event, der allerede er delvist planlagt?
Ja, absolut. Vi kan træde ind på ethvert tidspunkt i processen. Vores projektleder starter med at gennemgå de eksisterende aftaler og skaber et overblik, hvorefter vi overtager koordineringen for resten af forløbet.
Hvad koster jeres Produktions- og Logistikydelse?
Prisen afhænger naturligvis af eventets størrelse, kompleksitet og varighed. Vi udarbejder altid et tilbud, der klart definerer indhold og de estimerede omkostninger til underleverandører. Kontakt os for et uforpligtende tilbud på jeres event.
