En solrig gårdhave midt i København blev rammen om en sommerfest med Riviera-tema – komplet med lækker mad, livemusik, farverig eventstyling og is tilberedt live foran gæsterne.
Da medarbejdere skulle fejre sommeren, forvandlede vi en central gårdhave på Nørrebro til en stemningsfuld oase inspireret af den franske riviera. Med bløde møbler, klapstole, parasoller og pynt i friske farver skabte vi hyggelige rammer – både udendørs og indendørs for sommerfesten.
Gæsterne blev mødt af kolde drikke og DJ-toner, mens duften af grill bredte sig fra kokkene, der tilberedte maden på stedet. Stemningen var afslappet og festlig – præcis som en sydlandsk sommerdag.
Senere på aftenen blev der serveret nitrogen-is, lavet live foran gæsterne – en både forfriskende og visuel dessertoplevelse. Rundt i gårdhaven havde vi skabt små hyggelige miljøer, hvor man kunne nyde maden, sjove aktiviteter, samtalerne og musikken i sit eget tempo.
Go To Events stod for hele leverancen – fra koncept og eventdesign til koordinering, afvikling og logistik. Med respekt for lokationen og blik for detaljerne skabte vi en komplet firmafest, hvor tema, mad, aktiviteter og atmosfære gik op i en højere enhed – midt i København.
Hyggelig firma sommerfest midt i København
Sommerfest i grønne omgivelser
Midt i København skabte vi en afslappet og eksklusiv sommerfest med Riviera-tema. I en grøn, indbydende gårdhave på Nørrebro blev 150 gæster budt velkommen til et event, hvor atmosfæren emmede af farver, sommer, citrus og sydlandske vibes – både ude og inde. Lokationen blev stylet med strandstole, parasoller, overdådige blomsterinstallationer og detaljer som citroner, olivengrønt og lyse tekstiler, der satte tonen for dagen.
Grill, is og smagfulde oplevelser til firmafesten
Foran gæsterne grillede kokkene en lækker sommermenu, som blev nydt under åben himmel. Senere blev der serveret frisk nitrogen-is lavet på stedet – en underholdende og smagfuld finale, som skabte glæde og overraskelse hos alle. Baren bød på sommerlige drinks og kolde favoritter, som passede perfekt til det varme vejr og den sydlandske stemning.
Musik og aktiviteter
En DJ leverede stemningen til festen, mens gæsterne bevægede sig mellem hyggelige samtaler, sjove aktiviteter og afslappede stunder i loungen. Kombinationen af levende musik, god mad, farverig styling og grønne omgivelser skabte en fest, hvor stemningen helt naturligt fandt sit eget liv.
Eventstyling og afvikling
Go To Events stod for hele produktionen – fra koncept og styling til logistik, afvikling og koordinering på dagen. Fra de første velkomstbobler til de sidste toner fra DJ’en.